Се чини дека заминувањето од претседателската функција го препороди Доналд Трамп. Тој дождливиот Вашингтон го замени со Флорида.

Таму постојано е на сонце и игра голф со пријателите.Наместо да јаде „М-М бомбони“ „Орео“ и хамбургери се храни здраво и ослабе 7 килограми.

Го батали и Твитер и сега е посветен на читање книги.Човек се менува на подобро штом веќе не е на функција.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.