Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер објави дека Сиетл, каде родолжуваат протестите поради расната дискриминација и полициска бруталност, е преземен од терористи.

– Локалните терористи го презедоа Сиетл, кои, се разбира, се контролирани од радикалните левичарски демократи, напиша Трамп на Твитер и побара воспоставување на закон и ред.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.