Во Вухан, каде во декември минатата година изби епидемија на коронавирус, жителите полека излегуваат од своите домови, желни лично да купат свежи намирници после неколкунеделен живот во изолација.

Многу населби во градот се уште се одделени со пластични ѕидови високи два метри, кои се подигнати на почетокот на кризата со цел социјална дистанца и изолација на заедницата.

Поради тоа граѓаните на Вухан во целост беа препуштени на онлајн достава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.