Во Италија почина уште едно лице заразено од коронавирусот, соопштија здравствените власти.

Втората жртва на ковид-19 во таа земја е жителка на регионот Ломбардија.

Првиот починат од коронавирусот беше 77-годишен маж од Падова во регионот Венето.

Италија досега има регистрирано 30 заразени случаи од новиот вирус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.