Две лица загинаа и еден полицаец е повреден во пукање во американската држава Мисисипи.

Пукањето се случило во супермаркетот „Волмарт“ каде еден вработен убил двајца колеги и ранил полицаец кој останал жив затоа што носел панцир.

Друг полицаец го ранил напаѓачот и тој сега се наоѓа во болница во Мемфис.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.