На социјалните мрежи веќе се објавуваат вознемирувачки видео снимки од урантиот украински авион Боинг 737 откако истиот по полетувањето набрзо од аеродромот во Техеран се урнал.

Сите патници и членови на екипажот загинале на лице место, околу 176.

Во авионот, како што пренесоа светските медиуми се наоѓале 167 патници и 9 членови на екипажот.

Боингот 737 полетал за Киев од меѓународниот аеродром „Имам Хомеини“ во иранската престолнина кога се запалил еден од моторите.

Содржината е вознемирувачка:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.