Во последните 24 часа во Украина е забележан рекордна смртност кај пациенти со коронавирус – 113 смртни случаи.

Советот за национална безбедност соопшти дека досега се потврдени вкупно 309.107 случаи на Ковида-19, 5.786 починати и 129.533 излекувани пациенти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.