Во Шпанија се регистрирани 738 смртни случаи од коронавирусот во текот на изминатите 24 часа.

Бројот на починати сега изнесува 3.434 – поголем од Кина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.