Во САД е уапсен човекот за кој се смета дека го произвел и ѝ го продал на Кина коронавирусот. Доктор Чарлс Либер, раководител на Одделот за хемија и биологија на Харвард бил уапсен денеска, соопштија американските служби.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.