Четири лица загинаа во пукање што се случи утрово во Канзас Сити, објави „Си-Ен-Ен“, повикувајќи се на официјалниот Твитер профил на полицијата во градот.

Пријавено е дека вкупно девет лица се погодени со огнено оружје кога непознат вооружен напаѓач влегол во бар и отворил оган, потврдиле од полицијата на „Си-Ен-Ен“.

Инцидентот се случил во 1:30 часот по локално време.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.