Рускиот претседател Владимир Путин најави дека неработните денови ќе бидат продолжени до крајот на април, при што ќе се задржат платите, соопштија претставници на Кремљ.

Рускиот претседател рече дека заканата од новиот коронавирус останува, со тоа што врвот во светот и во Русија се уште не е достигнат.

На раководителите на одделни региони ќе им се дадат дополнителни овластувања, додаде Путин. Нивните информации ќе се испраќаат во Советот со цел Владата полесно да ја координира ситуацијата

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.