„АлЏезира Балканс“ објави репортажа од Њујорк, во која се опишува денешна состојба во повеќемилионскиот град во САД. Изминатата ноќ во Њујорк починаа над 600 пациенти од Ковид – 19.

Медицинските сестри од една болница протестираа. Велат, ова е апокалипса.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.