Откако Јужна Кореја во борбата против вториот бран на епидемијата ги врати на сила широките забрани во борбата против коронавирусот во Сеул, сега таквите мерки стапуваат на сила и остатокот од земјата.

Тоа ќе наметне ограничувања на бројот на луѓе на јавни места и црковни собири, а се затвараат и ноќните клубови, барови и кафулиња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.