Во изминатите 24 часа од последици на коронавирусот во Иран починале 113 лица.

Со тоа, бројот на смртни случаи во земјата се зголеми на 724 луѓе, напиша на Твитер советникот на иранскиот министер за здравство, Алиреза Вахабзаде.

Во Иран досега од Ковид-19 се заразени над 14.000 лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.