Во Иран уште две лица починаа од новиот коронавирус, со што бројот на жртвите се искачи на 14.

Тоа е најголем број на жртви надвор од Кина, каде кон крајот на минатата година почна епидемијата.

Министерството за здравство на Иран вчера објави дека 61 човек се заразени со новиот коронавирус.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.