Непознато лице синоќа отворило оган во улицата Канал во познатиот Француски кварт во Њу Орлеанс, при што се повредени 11 луѓе.

По инцидентот десет луѓе се префрлени во локалните болници, додека уште едно лице само побарало медицинска помош.

Се уште никој не е уапсен поради пукотницата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.