Германија потврди 176.303 нови случаи на инфекција со коронавирус, објави Институтот за заразни болести Роберт Кох.

Во извештајот се наведува дека од вчера од Ковид 19 починале 361 лице, со што вкупниот број почина на 132.378.

Германија има регистрирано повеќе од 23 милиони инфекции од почетокот на епидемијата, објави Блиц.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.