Повеќе лица денеска се избодени со нож во германскиот град Франкфурт.

Напаѓачот е уапсен, а полицијата соопшти дека никој од повредените се се здобил со повреди опасни по живот.

Полицијата не објави детали за напаѓачот, а исто така не го прецизира и бројот на повредени лица.

Според локалната телевизија Ханшенша нападот се случил во близина на главната железничка станица во Франкфурт.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.