Во Бразил деновиве има значителен пад на температурите, а вчера падна и снег.

Автомобилите, улиците и автопатите се покриени со снег и мраз.

Имам 62 години и никогаш не сум видел снег. Гледањето на убавината на природата е нешто што не може да се опише, изјави возачот на камион Гонкалвес Маркес во градот Камбара до Сул за ТВ Глобо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.