Американскиот заменик државен секретар за политички прашања Викторија Нуланд ќе престојува во посета на Москва на 11 октомври, соопшти прес -службата на Стејт департментот.

Во Москва, Нуланд ќе се состане со високи руски претставници за да разговара за голем број билатерални, регионални и глобални прашања.

По посетата на Москва, таа ќе отпатува во Бејрут и Лондон.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.