Папата Франциск се сретна со група светски познати комичари во Ватикан.

Меѓу комичарите со кои се состана папата беа Вупи Голдберг, Конан О’Брајан, Крис Рок и Стивен Кобер и со нив разговараше за важноста на хуморот.

Вие ги обединувате луѓето, бидејќи смеата е заразна“, им порача Папата на комичарите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.