На социјалните мрежи кружи видое кое покажува како се местат избори во Казахстан. Според она што може да се види од видеото е поточно, што и да се напише на гласачкото ливче со пенкало, може да се избише со запалка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.