Туристите и жителите на Венеција во чизми се пробиваат низ водата која го поплави поголемиот дел од градот.

Водата ги поплави кафулињата и продавниците, а како мерка за претпазливост се затворени и детските градинки, пренесе АП. Во многу хотели се наоѓаат пластични чизми за една употреба, за да им бидар при рака на туристите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.