Израелскиот парламент веднаш беше евакуиран откако се слушнаа ракетите, кои беа истрелани од пакистанската милитантна организација Хамас по истекот на ултиматумот испратен до Владата на таа земја.

Видеото што се појави на социјалните мрежи покажува како членови на Парламентот набрзина ги напуштаат просториите на институцијата која беше евакуирана по нападот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.