Еден севернокорејски војник со глава крши масивен бетонски блок, друг легнува врз клинци и искршено стакло и на неговиот стомак кршат друг бетонски блок, двајца други со врат виткаат метална прачка…

Ова се само дел од бруталните вежби и презентација на вештините што припадници на армијата на Cеверна Кореја ги демонстрираа пред државното раководство и претседателот на државата, Кин Џонг Ун.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.