Унгарскиот премиер Виктор Орбан се сретна утрово со претседателот на ФИА, Жан Тод пред почетокот на трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Унгарија што ќе се оддржува викендов.

Соговорниците заедно со унгарскиот министер за иновации и технолошки развој, Ласло Палковиќ, ги разгледаа понатамошните можности за развој на мотоспортот во Унгарија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.