Унгарската полиција објави снимки на кои се гледаат мигранти како прескокнуваат ограда на унгарско-српската граница.

Според најновите податоци на унгарската полиција, околу 3.000 мигранти се обиделе илегално да влезат во ЕУ во ноември, што е најголем број за еден месец годинава, пренесува денеска РТС.

Се посочува дека повеќето од нив се обидуваат да ја прескокнат заобиколат или пресечат оградата на унгарско-српската граница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.