Украинскиот претседател Володомир Зеленски го насмеа цел свет.

Тој е познат по својот хумор со неговата идеја навистина успеа да ги забавува сите.

Имено, ја соедини групата комичари за да ги забавува гостите на Конференцијата „ДА“.

Тоа што се случи, не може да се раскаже. Мора да го погледнете ова урнебесно видео:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.