Украинскиот министер за одбрана, Олексеј Резников, за „Скај Њуз“ изјави дека доколку Русија ја заземе Украина, други европски земји ќе бидат следни на тој пат.

Резников изјави дека нема смисла „да се прават обиди да не се ескалираат тензиите со Русија, бидејќи војната е веќе тука“.

Тој вели дека Третата светска војна веќе е почната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.