Четири лица синоќа се тешко повредени од удар на гром во близина на Белата куќа во Вашингтон.

Громот удри во две жени и двајца мажи кои биле во јавниот парк што е лоциран пред резиденцијата на американскиот претседател.

Повредените се хоспитализирани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.