Француската полиција уапси маж кој бил забележан во центарот на Париз со мачета во рацете, изјави портпаролот на полицијата. Тој бил уапсен во хотелска соба откако претходно бил забележан на улиците на Париз.

Очевидци го пријавиле мажот во полиција, која за кратко ја блокирала областа, додаде полицискиот портпарол.

Едно лице со мачета беше пријавено во полиција. Никој не е повреден. Истрагата е во тек“, изјавија од полицијата за АФП.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.