Легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона бил уапсен веднаш по пристигнувањето од Мексико во Аргентина, пишуваат тамошните медиуми. Неговата поранешна девојка го обвинила дека ѝ должи 5,7 милиони евра, па Марадона бил уапсен веднаш по пристигнувањето од Мексико во Аргентина.

За овој случај Марадона ќе има судење на 13-ти јуни, а според најавите таму Аргентинецот нема потреба лично да присуствува и ќе се појави неговиот адвокат, Матијас Морла.

Да потсетиме, Марадона и Олива беа во врска дури шест години, од 2012 година до декември 2018.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.