Уште четири бродови натоварени со житарици испловија од Украина, соопшти турското Министерство за одбрана.

Испораките на житарици од украински пристаништа продолжуваат според плановите, додаваат оттаму, пренесува Анадолија.

Министерството на Твитер појаснува дека утрово уште четири бродови тргнале од пристаништата Одеса и Черноморск, натоварени со сончогледова сачма, сончогледово масло и пченка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.