Турција ja осуди карикатурата на Ердоган во „Шарли Ебдо“

Турските власти го осудија францускиот сатиричен магазин Шарли Ебдок поради крикатурата на претседателот Реџеп Таип Ердоган, велејќи дека тој чин … Продолжи со читање Турција ja осуди карикатурата на Ердоган во „Шарли Ебдо“