Никој не треба да се грижи за плаќање кирија, купување намирници или дополнителна грижа за
децата заради COVID-19. Ќе им помогнеме финансиски на Канаѓаните порача премиерот Џастин Трудо од скалите на неговиот дом во Отава. Загрижени сте за вашето здравје, за здравјето на вашето семејство, за вашата работа, за заштедите, плаќање кирија, за децата што не се на училиште. Знам дека сте загрижени за неизвесноста во глобалната економија. Чекорите кои ги превзедовме за да ве заштитиме имаат влијание врз економијата, но исто така сме во завидна позиција бидејќи имаме значителна финансиска моќ на располагање за да ги надминеме последиците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.