Фотографија на која тројца шведски политичари симулираат групен секс ја згрози либералната јавност во оваа скандинавска земја. Иако фотографијата на која се одборничката на градот Селвесборг Емили Палтамар и нејзините колеги Никлас Јолсон и Петер Тирен е избришана, а најверојатно настанала за време на ноќна забава, актерите поднесоа оставки и ѝ се извинија на јавноста.

Фала му на господ што не живеам во овој град. Ова е срамота иако се работи за шега, е еден од коментарите на Фејсбук.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.