Тројца политичари симулирале групен секс, a фоторафијата ја згрози шведската јавност.

На фотографијата која во меѓувреме е избрашана се наоѓаат одборничката на градот Селвесборг, Емили Палтамар, како и нејзините колеги Никлас Јолсон и Петер Тирен како симулираат групен секс. Најверојатно фотка е настаната за време на ноќна забава.

– Фала му на господ што не живеам во овој град. Ова е срамота и ако се работи за шега – е еден од коментарите на Фејсбук.

Инаку, актерите на фотографијата поднесоа оставки и се извинија на јавноста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.