Претседателот на САД, Доналд Трамп се огласи на Твитер по повод смртта на легенрадниот кошаркар Коби Брајант. Напиша дека ова се страшни вести.

Вестите говорат дека кошаркарскиот великан Коби Брајант и уште три лица загинале во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Тоа се страшни вести.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.