Американскиот претседател Доналд Трамп, за време на предизборен митинг во Северна Каролина рече по популарност е на второ место, зад Исус Христос.

Видеото од говорот е објавено на Јутјуб каналот на Индепендент.

Еднаш ми рекоа: Ти си најпознатата личност во светот во моментов. Реков дека не е така. И прашаа кој е попознат. Јас одговорив дека тоа е Исус Христос, рече тој.

Трамп потоа погледнува кон небото и вели: „Не е ни блиску“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.