Трамп, Путин и Макрон повикаа на безусловни преговори

Претседателите на САД, Русија и Франција, Доналд Трам, Владимир Путин и Емануел Макрон во четвртокот ги повикаа Ерменија и Азербејџан … Продолжи со читање Трамп, Путин и Макрон повикаа на безусловни преговори