На собирот на неговите приврзаници во американската држава Ајова, поранешниот американски претседател Доналд Трамп најави можна трета кампања за Белата куќа.

За да ја направиме нашата земја успешна, безбедна и славна повторно, веројатно ќе морам да го направам тоа повторно. Подгответе се, тоа е сè што можам да ви кажам, рече Трамп.

Ако тој стане републикански фаворит за номинација, тоа би можело да ги исфрли од трката потенцијалните партиски ривали, рекоа неговите советници, додавајќи дека сепак е можно поранешниот американски претседател да ја одложи таквата одлука или да го промени своето мислење,пренесе ТанјугRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.