Торнадо носеше покриви и дрва, а според првите податоци има и повредени во Германија.

Околу 17 часот големо невреме ја погоди Германија, а торнадото направи штета во неколку места.

Во продолжение на снимката може да погледнете како изгледаше невремето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.