Тоа што спиеш со змеј не значи дека се разбираш во пожари

Бразилскиот претседател, Жаир Болсонаро изминативе недели редовно ја изненадува јавноста со своите изјави, особено откако неговата земја се соочи со огромните … Продолжи со читање Тоа што спиеш со змеј не значи дека се разбираш во пожари