Дека татковската љубов кон синот е непроценлива доказ е и оваа фотографија од Бејрут.Се случува во моментот на страшната експлозија.Таткото го зема преплашениот син во прегратките и гледа каде може да го засолни. Додека детете плаче двајцата влегуваат внатре во работната маса во кујната додека не пројде детонацијата и чадот.

Погледнете

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.