Целокупната светска јавност е во шок и денеска жали за изгорената катедрала “Нотр Дам”во Париз која вчера беше зафатена од голем пожар.

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како човек се движи на вториот спрат од црквата додека истата гори.

Кој е овој човек од страничната страна на “Нотр Дам Катедралата”, кој за време на пожарот поминува на вториот спрат? – пишуваат дел од Твитерџиите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.