Најмалку 95 лица се повредени откако се судрија два воза јужно од градот Тунис.

Локалните медиуми објавија дека повредените се однесени во болници, а при несреќата нема загинати.

Еден од возовите носел патници, додека другиот бил празен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.