Во главниот град на Италија, Рим, стотици птици починаа по огнометот што беше испукан на новогодишната ноќ. Според познавачите, тие најверојатно починале од страв.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.