НАТО е непоколеблив во поддршката на мирот и стабилноста на Западен Балкан, нагласи денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со претседавачот со Претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ.

Столтенберг на Твитер објави дека имал добар разговор со Џаферовиќ за натамошно продлабочување на соработката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.