За американските студенти овој период во годината значи и пролетен распуст. Го чекаат и планираат долго. Во време на пандемија на КОВИД-19 и одлуки за ограничувања на јавниот живот, пореметени се и нивните планови. Но, не на сите. Има и онакви кои игнорираат сѐ и се однесуваат како да не се случува ништо. Со тоа им создаваат страв на другите.

Игнорирање на коронавирусот на Флорида

За американските студенти овој период во годината значи и пролетен распуст. Го чекаат и планираат долго. Во време на пандемија на КОВИД-19 и одлуки за ограничувања на јавниот живот, пореметени се и нивните планови. Но, не на сите. Има и онакви кои игнорираат сѐ и се однесуваат како да не се случува ништо. Со тоа им создаваат страв на другите.

Gepostet von DW на македонски am Donnerstag, 19. März 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.