Цела Австралија ја зафатија силни снежни врнежи кои направиле огормни проблеми во сообраќајот. Еден автобус во Виена се излизгал и удрил во столб.

Во другите делови на Австрија бројни камиони се излизгале и блокирале автопати, поради што сообраќајот бил отежнат. Имало и повеќе сообраќајни несреќи ширум земјата, која целосно е под снег.

Во Виена се очекуваат рекордни врнежи од снег.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.